Zamknij
REKLAMA

Nauczyciele strajkują. Co z egzaminami uczniów?

11:21, 09.04.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Trwa drugi dzień strajku nauczycieli. Pedagodzy zapewniają, że będą protestować do skutku, co oznacza, że mogą nie odbyć się egzaminy gimnazjalne. Jak sytuacja przedstawia się w powiecie wejherowskim?

W tym roku egzaminy gimnazjalne zaplanowane zostały na najbliższe trzy dni, tj. 10, 11 i 12 kwietnia. Dyrektorzy szkół i przedstawiciele organów prowadzących robią wszystko, aby skompletować komisje egzaminacyjne na czas.

- W Redzie egzaminy gimnazjalne powinny zostać przeprowadzone zgodnie z planem – informuje Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. - Choć nie ukrywam, że nie było łatwo, to udało nam się skompletować komisje egzaminacyjne, które tworzyć będą między innymi urzędnicy, a nawet radni, którzy mają uprawnienia pedagogiczne.

Sprawa podobnie przedstawia się w Rumi i Wejherowie, gdzie egzaminy gimnazjalne mają zostać przeprowadzone zgodnie z planem. Przedstawiciele magistratów zaznaczają jednak, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Przypominamy, że strajk nauczycieli ma trwać do odwołania, tym samym trudno oszacować ile godzin lekcyjnych przepadnie. To z kolei może powodować problemy w realizacji podstawy programowej. Czy z tego powodu zostanie przesunięty termin wakacji?

- Ministerstwo Edukacji Narodowej nie planuje zmiany przepisów dotyczących organizacji roku szkolnego - zaznacza Anna Ostrowska, rzecznik MEN. - Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie organizacji roku szkolnego zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych odbędzie się 21 czerwca.

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek do egzaminów przystępować będą uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

sebaseba

6 10

A co rząd interesują egzaminy. Chodzi o to żeby kasy nie dać 12:09, 09.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

romanroman

4 1

na zbity pysk tych strajkujących leni , ferie to czas na strajki . 21:03, 10.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WielebnyAnusWielebnyAnus

0 1

Pisowskie trolle nawet tu atakują, strajk jak najbardziej na czasie i słuszny. Popieram jako rodzic! 15:20, 11.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone