Zamknij
REKLAMA

To ostatnia szansa, aby poznać tajniki internetu

13:10, 19.04.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Nadal można wziąć udział w projekcie „Ja w internecie”, dzięki któremu mieszkańcy Rumi i okolic zdobywają wiedzę na temat cyfrowego świata. Na realizację przedsięwzięcia gmina otrzymała 150 tys. zł.

Głównym celem projektu jest przeprowadzenie cyklu bezpłatnych szkoleń dla osób w wieku 25+. Od grudnia 2018 roku uczestnicy spotkań dowiadują się między innymi, w jaki sposób korzystać z poczty elektronicznej i aplikacji bankowej, jak prowadzić biznes w sieci i poruszać się po mediach społecznościowych oraz co zrobić, gdy chcemy stworzyć własną stronę internetową. Do celów szkoleniowych gmina zakupiła 24 laptopy, które po zakończeniu projektu zostaną przekazane miejskim szkołom.

– Te szkolenia stanowią doskonałą okazję do poszerzenia swojej wiedzy o cyfrowym świecie – zapewnia Wiesława Pacholczyk, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych. – Każdy mieszkaniec Rumi, który ukończył 25. rok życia, może z tych bezpłatnych szkoleń skorzystać. Do tej pory przeszkoliliśmy 221 osób. Pozostało jeszcze 47 wolnych miejsc – dodaje.

Aby uczestniczyć w szkoleniach, odbywających się w Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi, wystarczy złożyć formularz rekrutacyjny. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Spraw Społecznych – pokój 010 Urzędu Miasta Rumi, tel. 58 679 65 39 lub 679 65 41.

– Każdy uczestnik może dodatkowo skorzystać ze słodkiego poczęstunku, ciepłego posiłku, a także opieki profesjonalnej kadry – uzupełnia Wiesława Pacholczyk.

Projekt „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Operatorem programu w imieniu Ministerstwa Cyfryzacji jest Fundacja Legalna Kultura. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone