Zamknij
REKLAMA

Nad nową częścią szkoły zawisła wiecha

07:39, 14.05.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie nabiera tempa. W piątek na dachu nowego skrzydła zawisła tradycyjna wiecha. Z tej okazji do placówki przybyli urzędnicy, samorządowcy i przedstawiciele Rady Rodziców.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Prowadzone prace polegają na budowie piętrowego segmentu. Dzięki nowemu budynkowi placówka zyska między innymi pięć dodatkowych klas lekcyjnych, pomieszczenia zerówki wraz z zapleczem, pokój nauczycielski, salę konferencyjną, gabinety stomatologa i pielęgniarki szkolnej, a także pedagoga, psychologa oraz logopedy.

- Decyzja o rozbudowie placówki zapadła już kilka lat temu – zaznacza Łukasz Kamiński, zastępca burmistrza Redy. - Prace budowlane są prowadzone ze względu na stale rosnącą liczbę uczniów, którym chcemy zapewnić jak najlepsze warunki do nauki.

Nowy segment z istniejącym budynkiem połączony zostanie za pomocą parterowego łącznika. Sale lekcyjne znajdą się na parterze, a piętro zagospodarowane zostanie na potrzeby gabinetów. Powierzchnia użytkowa nowej części Szkoły Podstawowej nr 6 to 1427,38 m², a jej kubatura wynosi 6829,78 m³.

- Bardzo cieszy nas fakt, że inwestycja realizowana jest wyjątkowo sprawnie - mówi Mirosław Rożyński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie. - Wydaje nam się, że wykonawca wyprzedza harmonogram prac, w związku z czym obecnie nie ma żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o termin zakończenia robót.

Warto zaznaczyć, że jednocześnie w Redzie trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2. W tym roku mają również ruszyć prace związane z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 5. Wszystkie przedsięwzięcia w całości realizowane są ze środków budżetu miasta.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone