Zamknij
REKLAMA

„Małe miasto” funkcjonuje na terenie Rumi

09:11, 12.06.2019 | źródło: UM Rumia
REKLAMA
Skomentuj

Przez pięć dni przechodzą szkolenia, pracują u różnych pracodawców, decydują o miejskich inwestycjach, a nawet odprowadzają podatki. Tak wygląda tymczasowa rzeczywistość dzieci, które uczestniczą w projekcie „Małe Miasto Rumia”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja „Dom mojego Brata”.

W ogromnym skrócie projekt „Małe Miasto” stanowi symulację dorosłego życia, w którym uczniowie lokalnych szkół podstawowych przechodzą szkolenia, pracują, zarabiają pieniądze i decydują o własnych wydatkach. Dzięki tym 5-dniowym warsztatom edukacyjnym dzieci zdobywają umiejętności niezbędne do dorosłego życia, w tym uczą się zarządzać finansami. Spotykają się także z przedstawicielami służb, takich jak policja, straż pożarna i straż miejska, którzy wprowadzają ich do swojego świata.

Oficjalnego otwarcia projektu dokonali wspólnie uczestnicy i jego pomysłodawcy, a także przedstawiciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi, gdzie projekt jest realizowany. Symboliczną wstęgę przecinał również Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.

– Jest to naprawdę kapitalna inicjatywa, dzięki której młodzi ludzie nie tylko uczą się odmawiać sobie drobnych przyjemności na rzecz większych zakupów, ale i szacunku do pieniądza – podkreśla Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi. – To również wyjątkowa okazja do spotkania się z przedstawicielami praktycznie wymierających zawodów, takich jak szewc czy kominiarz. Po prostu wspaniała lekcja życia – kwituje.

Przedsięwzięcie zakończy się 14 czerwca. Wówczas zarobione „pieniądze” uczestnicy będą mogli wydać w „sklepie marzeń”, gdzie czekają m.in. rozmaite zestawy nowoczesnych zabawek. Co ciekawe, podczas projektu dzieci wybiorą również miejski projekt inwestycyjny o wartości 10 tys. zł, którego realizację sfinansuje Fundacja BGK.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone