Zamknij
REKLAMA

Chcesz płacić mniej za prąd? Masz czas do wtorku

09:13, 10.08.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Do wtorku, 13 sierpnia, istnieje możliwość złożenia wniosku o obniżenie cen prądu. Oświadczenie gwarantuje rozliczenie za 2019 rok według stawki z ubiegłego roku.

Jak przypomina Ministerstwo Energii, uprawnienia do cen prądu na poziomie z 2018 roku w drugim półroczu 2019 roku mają m.in. mikro- i mali przedsiębiorcy, szpitale i jednostki sektora finansów publicznych, do których zalicza się m.in. organy władzy publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i ich związki, jednostki budżetowe, samorządowe zakłady budżetowe, agencje wykonawcze oraz uczelnie publiczne, a także „inne państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej”.

Warunek: do 13 sierpnia muszą złożyć oświadczenia do swoich sprzedawców prądu. Niezłożenie dokumentu w terminie skutkować będzie brakiem możliwości utrzymania ceny energii elektrycznej, jaka była stosowana 30 czerwca 2018 roku, czyli w praktyce, przedsiębiorcy, którzy nie złożą oświadczenia, zapłacą dużo wyższe rachunki za prąd. Wypełniony wniosek należy przesłać e-mailem, pocztą tradycyjną lub złożyć osobiście w salonie.

Średni i duży przedsiębiorca nie musi składać oświadczenia. Jednak w ich przypadku również będzie można uzyskać obniżkę, a właściwie dopłatę do każdej kupionej i zużytej w drugiej połowie 2019 roku ilości energii w ramach dozwolonej przepisami Unii Europejskiej pomocy publicznej. W związku z tym, jak informuje Ministerstwo Energii, firmy będą musiały złożyć wniosek do Zarządcy Rozliczeń S.A. o pomoc de minimis.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone