Zamknij
REKLAMA

Ponad 200 tys. zł na wsparcie niepełnosprawnym

15:05, 13.08.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się podpisanie umów o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Środki trafią do Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących oraz Gminy Choczewo.

W sumie rozdysponowano ponad 220 tys. złotych, które przeznaczone mają zostać na likwidację barier architektonicznych i transportowych.

- Podpisaliśmy umowę z wójtem gminy Choczewo na dofinansowanie zakupu mikrobusu przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych – informuje Gabriela Lisius, starosta wejherowski. - Pojazd, którego wartość opiewa na ponad 130 tys. zł, zostanie zakupiony przy wsparciu w wysokości 70 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 

Pieniądze z PFRON-u trafią również do Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie, który jeszcze w tym roku ma zostać wyposażony w windę.

- Inwestycja, którą uda nam się przeprowadzić przy wsparciu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, poprawi komfort nauki dzieci i pracy ich nauczycieli - wyjaśnia Ewelina Lulińska, dyr. Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie

Zadanie związane z zakupem i montażem windy ma pochłonąć ponad 400 tys. zł, z czego 150 tys. zł stanowiło będzie dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone