Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze na sprzęt dla strażaków ochotników

18:35, 21.08.2019 | A.W
REKLAMA
Skomentuj

Prawie 48 tys. zł trafi do jednostek ochotniczej straży pożarnej z powiatów wejherowskiego, lęborskiego, puckiego i gdyńskiego. W Żelistrzewie marszałek województwa pomorskiego podpisał umowę o dofinansowanie z przedstawicielami kilkunastu gmin.

Środki trafią do strażaków ochotników z Redy, Częstkowa, Cewic, Strzepcza, Luzina, Lęborka, Kętrzyna, Milwina, Kaczkowa, Rozłazina, Helu, Kosakowa, Łebcza, Połczyna, Smolna, Werblini i członków zakładowej OSP Nauta w Gdyni.

– Już od ponad dziesięciu lat konsekwentnie wspieramy pomorskie ochotnicze straże pożarne – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – To właśnie strażacy ochotnicy są bardzo często pierwsi na miejscu zdarzenia. Dlatego zależy nam na tym, aby mieli oni możliwie najlepszy i niezawodny sprzęt.

Dzięki przekazanemu wsparciu ochotnicze straże pożarne wzbogacą się m.in. o nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, w tym między innymi hełmy, ubrania bojowe, motopompy, piły ratownicze i pompy pływające.

- Na wyposażenie naszej jednostki trafi piła ratownicza, a także umundurowanie bojowe i obuwie – informuje Wiesław Kornacki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie. - Należy jednak zaznaczyć, że wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego stanowi wyłącznie połowę kwoty, którą przeznaczymy na doposażenie. Pozostała część pochodzić będzie z budżetu miasta Redy.

Samorządy otrzymały od 1080 zł do blisko 10 tys. zł. Łączna wartość umów, które podpisane zostały w Wiejskim Domu Kultury, to prawie 48 tys. zł.

- Nie są to może wielkie kwoty, ale dla nas bardzo ważne, bo liczą się każde środki - zapewnia Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. - Nasza jednostka ochotniejszej straży pożarnej jest bardzo aktywna i należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, więc ważne jest, aby była właściwie wyposażona.

Podpisane w Żelistrzewie umowy związane są z podjętą przez Sejmik Województwa Pomorskiego uchwałą przekazującą 500 tys. zł ochotniczym strażom pożarnym z całego województwa. Łącznie wsparcie otrzymają 173 jednostki z 78 gmin.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone