Zamknij
REKLAMA

Niebezpieczne skrzyżowanie zostanie przebudowane

18:32, 23.08.2019 | źródło: UM Rumia
Skomentuj
REKLAMA

Już za kilka tygodnie skrzyżowanie ulic Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego w Rumi zmieni się nie do poznania, dzięki środkom własnym samorządu oraz wsparciu finansowemu urzędu marszałkowskiego. Koszt inwestycji to około 1,3 mln zł. Prace ruszą na początku września i będą powodować utrudnienia w ruchu.

Jak podkreślają władze miasta, jest to obecnie jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Rumi, a jego przebudowa była planowana na 2018 rok. Wówczas się to nie udało ze względu na nieplanowane wydatki spowodowane rządowymi obciążeniami.

– Inwestycja została przesunięta w czasie ze względu na to, że rząd obciążył nas dodatkowymi kosztami oświaty, a matematyki nie da się oszukać. Albo rezygnuje się z działań społecznych, albo przekłada się planowane inwestycje. Niemniej cieszę się ogromnie, że w końcu uda się tę inwestycję zrealizować – podkreśla Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

– Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki współpracy z urzędem marszałkowskim. Jej łączny koszt to około 1,3 miliona złotych, z czego wkład finansowy miasta wynosi 670 tysięcy – dodaje wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

W ramach inwestycji przewidziana jest m.in. przebudowa nawierzchni skrzyżowania, montaż sygnalizacji świetlnej, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, a także wycinka dwóch kolidujących drzew. Wykonawcą jest gdańskie przedsiębiorstwo WPRD Gravel.

– Można powiedzieć, że będzie to inteligentne skrzyżowanie, ponieważ pojawią się tam pętle indukcyjne. Czujniki będą wykrywać nadchodzących pieszych i nadjeżdżające rowery, jednocześnie regulując sygnalizację świetlną. Dzięki temu rozwiązaniu ruch nie będzie się bezsensownie tamować – wyjaśnia burmistrz Michał Pasieczny.

Zgodnie z założeniami prace budowlane mają się rozpocząć w poniedziałek 2 września i będą się wiązać m.in. z koniecznością wprowadzenia ruchu wahadłowego na ulicy Starowiejskiej. Remont ma potrwać dwa miesiące.

– To jedna z trzech inwestycji, które chcemy zrealizować wspólnie z urzędem marszałkowskim. Kolejne, oczekujące, to przebudowa ronda Jana Pawła II oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego aż do granicy z Kazimierzem – podsumowuje burmistrz Rumi.

(źródło: UM Rumia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

pikipiki

3 0

Ciekawe kiedy przebudują skrzyżowanie w Bolszewie Szkolna/Zamostna ,no dobra Główna/Zamostna 00:18, 24.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MoroMoro

0 0

Zgadzam się z tą inwestycją, ale kiedy wezmą się za skrzyżowanie Starowiejskiej i Dąbrowskiego ??? 13:25, 24.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RR

1 0

A co w nim jest nie tak? 20:41, 24.08.2019


ren.ren.

0 0

a może by tak pójść za ciosem i wszystkie ulice równoległe do Roszczynialskiego -łącznie z nia zrobić jednokierunkowe? Wjazd od ul. żwirki i wigury na roszczynialskiego od strony ronda to masakra- na czołówkę, a dalej slalomem. 10:11, 28.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA