Zamknij
REKLAMA

Szansa na nowe inwestycje w Wejherowie

08:51, 09.10.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Krzysztof Hildebrandt podpisał porozumienie o partnerstwie i wzajemnej współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jest szansa na nowe inwestycje w mieście.

W imieniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej porozumienie podpisali prezes zarządu, Przemysław Sztandera oraz wiceprezes Paweł Lulewicz.

W ramach zawartej umowy obie strony zobowiązują się do podejmowania działań na rzecz rozwoju naszego regionu poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju przedsiębiorców i napływu nowych inwestycji, jednocześnie realizując zadania skierowane na stymulowanie gospodarki inwestycyjnej.

- Podpisanie porozumienia niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla nas, jak i dla spółki. Ma ono stanowić ważny krok na drodze tworzenia jak najlepszych warunków inwestycyjnych, a przede wszystkim przyczynić się do rozwoju gospodarki naszego miasta. Przedmiotem umowy jest ustalenie zasad współpracy podczas realizacji wspólnej promocji dotyczącej inwestycji na terenie Gminy Miasta Wejherowa, a także zasad działania Specjalnych Stref Ekonomicznych. Dzięki temu może zwiększyć się liczba potencjalnych inwestorów – podkreśla zastępca prezydenta Wejherowa, Beata Rutkiewicz.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa na terenie województwa kujawsko – pomorskiego i we wschodniej części województwa pomorskiego. Jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji. Jej zadaniem jest wsparcie przedsiębiorczości poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków do rozwoju małych, średnich i dużych firm.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

BrawoBrawo

1 0

Zapomniano napisać że podlega bezpośrednio pod Ministerstwo Innowacji i Technologii...czyli znowu na pomoc do RZADU! 10:34, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WrWr

0 0

Aż skaczę ze szczęścia.Pojebało was?? 16:51, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nick mójnick mój

3 0

Skromne pytanie do Prezydenta Wejherlandu. Panie Krzysztofie kiedy w końcu ruszy inwestycja na ul. Sienkiewicza tzw. dziura wstydu?
Taka kopalnia odkrywkowa w sercu miasta powinna Panu nie dawać spać po nocach,ale rozumiem ze z gabinetu w ratuszu jej nie widać to i problem zapewne nie istnieje? 12:04, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA