Zamknij
REKLAMA

Mateusz Syposz w Radzie Dzieci i Młodzieży RP

09:58, 22.10.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkaniec Wejherowa został powołany przez ministra Dariusza Piontkowskiego w skład Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej IV kadencji.

Rada Dzieci i Młodzieży RP to organ pomocniczy ministra edukacji. Do jej zadań należy opiniowanie projektów dokumentów opracowywanych w ministerstwie, odnoszących się do spraw dzieci i młodzieży oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.

W skład Rady Dzieci i Młodzieży RP wchodzi szesnastu członków i ich zastępców. Województwo pomorskie reprezentował będzie Mateusz Syposz, a jego zastępcą został Kajetan Kołodziejski, o czym pisaliśmy tutaj.

- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że będę mógł uczestniczyć w tak ważnych pracach na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży – przekonuje Mateusz Syposz, członek Rady Dzieci i Młodzieży RP IV kadencji. - Chcę zapewnić całą młodzież z mojego miasta Wejherowa, jak i z całego województwa pomorskiego, że będę ich reprezentował najlepiej, jak się da.

Mateusz Syposz już wcześniej udzielał się społecznie. 1 czerwca pełnił funkcję posła XXV Sejmu Dzieci i Młodzieży. Nadto pełni funkcję komisarza województwa pomorskiego i komisarza powiatu wejherowskiego w Ogólnopolskiej Federacji Młodych. Niedługo zasiądzie również w Młodzieżowej Radzie Powiatu Wejherowskiego.

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Pal Pal

2 1

Gratuluje synku!!! 11:41, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marek BabarowskiMarek Babarowski

2 1

Tylko nie zapatrz się na swojego imiennika ze zdjęcia, a wyrośnie z Ciebie porządny człowiek. 21:36, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Janek 74Janek 74

1 0

Pamiętaj ,że droga do WOLNOŚCI jest bardzo długa i kręta (mega propaganda tego układu z Magdalenki i okrągłego stołu jest bardzo silna).Precz z tzw bandą czworga (popis,psl,sld ) ,TO NASZE HASŁO .Tylko umiłowanie wolności i dążenie do prawdy ,może nas wyzwolić z tej fiskalnej niewoli (dymanie ludzi pracy z ok 75 % dochodów w postaci oficjalnych i ukrytych podatkach).Niestety aż ok 93 % Polaków oddało głos na socjalistów i komunistów ,DRAMAT .Polska gnije !!! Dług Polski oficjalny i ukryty to już ok 6 BILIONÓW zł wg EUROSTATU ! ,Polacy są indywidualnie zadłużeni na ok 420 mld zł . 19:13, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA