Zamknij
REKLAMA

Tenisowy turniej pamięci Jerzego Zienkiewicza

18:40, 11.11.2019 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

V Memoriał Jerzego Zienkiewicza był jedną z licznych atrakcji długiego listopadowego weekendu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

 

Rozgrywki odbywały się w niedzielę w hali widowiskowo-sportowej, a wzięły w nich udział drużyny z całego Pomorza.

 

Przypomnijmy, że Jerzy Zienkiewicz to człowiek, który na zawsze zostanie w pamięci mieszkańców i współpracowników jako sympatyk i promotor tenisa stołowego w Małym Trójmieście Kaszubskim.

Przybył na Pomorze ze Śląska na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Tu założył wraz z żoną własną firmę, która od początku wspierała drużynę młodych piłkarzy z Redy. Potem rozpoczął współpracę z Klubem ,,Viking” Rumia jako sponsor koszykarzy, a później z drużyną „Kager” Gdynia.

To właśnie z inicjatywy Jerzego Zienkiewicza oraz ks. Jacka Pływacza w 2011 r. została zreaktywowana sekcja tenisa stołowego SL SALOS Rumia. Dwa lata później powstało Stowarzyszenie Sportowe Akademia Tenisa Stołowego ,,Małe Trójmiasto”.

Jerzy Zienkiewicz, jako założyciel tej instytucji, od samego początku nakreślił plan jej działania i do końca swojego życia pełnił funkcję jej prezesa.

- Wspierał finansowo młodych adeptów tenisa stołowego – wspomina Jolanta Król, dyrektor MOSiR-u Rumia. - Ciągle poszukiwał nowych rozwiązań w celu poprawienia warunków do treningów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Za swoją działalność był wielokrotnie nagradzany w konkursach dla sponsorów i działaczy sportowych Rumi. Jego śmierć była dla nas wszystkich wielką stratą.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA