Zamknij
REKLAMA

Nowoczesna hala sportowa w Rumi już niebawem

14:27, 14.11.2019 | A.W
Skomentuj
REKLAMA

Trwają ostatnie prace związane z budową hali łukowo-namiotowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi. Obiekt, który ma służyć uczniom i klientom, zostanie oddany do użytku najprawdopodobniej na początku stycznia przyszłego roku.

Decyzja o udostępnieniu na 20 lat terenu należącego do Szkoły Podstawowej nr 7 pod budowę hali sportowej zapadła na początku tego roku. Zgodnie z założeniami przedsięwzięcia, inwestor, po wybudowaniu obiektu za własne pieniądze, nieodpłatnie udostępni go placówce na potrzeby zajęć wychowania fizycznego. Miasto będzie ponosić jedynie koszty eksploatacji hali.

– Jako Rada Miejska wspieramy i będziemy wspierać, w miarę naszych możliwości, działania oraz inwestycje związane z rozwojem sportu i rekreacji w Rumi. Tym bardziej, że budowa hali przy Szkole Podstawowej nr 7 odbywa się bezkosztowo dla gminy, a obiekt przysłuży się wszystkim mieszkańcom – podkreśla radny i jednocześnie przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji Tomasz Urbaniak-Dzienisz.

Natomiast po szkolnych zajęciach hala będzie przeznaczona na wynajem. Potencjalnymi klientami mogą być mieszkańcy Rumi i okolic, którzy rekreacyjnie trenują na przykład futbol. Istnieje również możliwość wykorzystania hali przez szkółki piłkarskie. Z obiektu będzie można korzystać w każdych warunkach pogodowych, a dodatkowym atutem hali jest przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. To jednak nie koniec zalet.

– Tak naprawdę hala będzie wyposażona w drugie w Polsce podłoże tego typu, stworzone z najnowocześniejszych materiałów na rynku. Pod trawą ułożona zostanie specjalna warstwa amortyzująca, dzięki której zwiększy się komfort użytkowania, a stawy trenujących będą mniej obciążone. Natomiast na wierzchu, zamiast sztucznego granulatu, znajdzie się warstwa z naturalnego surowca – korka, który nie będzie powodował nieprzyjemnego zapachu oraz obtarć – zapewnia Karol Sikorski, inwestor.

Konstrukcja hali już stoi, posadzka jest wstępnie przygotowana, trwają natomiast prace wykończeniowe w budynku socjalnym. Obiekt zostanie przekazany do dyspozycji mieszkańców najprawdopodobniej jeszcze na początku stycznia 2020 roku.

Warto podkreślić, że do tej pory Szkoła Podstawowa nr 7 w Rumi dysponowała jedynie niewielką salą gimnastyczną, dlatego nowy obiekt ma znacząco podnieść komfort i bezpieczeństwo uczniów.

 

(A.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

micky mousemicky mouse

1 0

na ile szacuje sie koszty eksploatacji hali,moze jakies liczby ,brak wypowiedzi radnych dla pokazania zyskow miasta z tej inwestycji ,co jest tu korzyscia i dla kogo ,interesuje to mieszkancow 18:48, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zerozero

0 0

narkotykami nikt nie walczy sukces 00:33, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA