Zamknij
REKLAMA

Wejherowo jest przygotowane do zimy

07:00, 01.12.2019 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wejherowie na ostatnim posiedzeniu rozmawiał o przygotowaniach do zimy.

Jak poinformował prowadzący posiedzenie szef Inspektoratu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Fedoruk, ukazało się Zarządzenie Prezydenta Miasta Wejherowa w sprawie powołania Miejskiego Zespołu Koordynacyjnego ds. Akcji Zimowej.

Zespołowi przewodniczy Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta, a jej zastępcą jest Stanisław Brzozowski, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Wejherowie. Pełnomocnikami przewodniczącej są Jarosław Jędrzejewski – ds. wykonawstwa i Zenon Hinca – ds. organizacyjno-technicznych. Ponadto w skład zespołu wchodzą: Andrzej Fedoruk, Leszek Miś, Czesław Kordel, kom. Marek Koniewski, Karol Gajczewski, Jerzy Wyczyński i Andrzej Lisakowski.

W trakcie posiedzenia przedstawiciele zarządów dróg odpowiedzialnych za odśnieżanie i utrzymanie przejezdności dróg w Wejherowie na drogach wojewódzkich, powiatowych i miejskich zapewnili o wykonaniu przygotowań do zimy i gotowości do akcji zimowej. Podkreślono, aby w razie wystąpienia opadów śniegu bądź oblodzeń na drogach, szczególną uwagę zwrócić na dojazd do szpitala. Zaapelowano również, aby w okresie jesienno zimowym podczas wyjazdów samochodem korzystać z map zarządów drogowych informujących o stanie i przejezdności dróg.

W trakcie posiedzenia zastępca komendanta powiatowego PSP st. bryg. Grzegorz Kmiecik przedstawił informację na temat pożarów w mieszkaniach i zatruć tlenkiem węgla. Każdego roku ma miejsce ponad 140 tys. pożarów, w trakcie których ginie 500 ofiar, w tym 400 w domach. Na terenie powiatu co drugi, trzeci pożar powstaje w domach. Z 314 pożarów jakie miały miejsce w naszym powiecie 140 wybuchło w budynkach mieszkalnych – poszkodowanych było 30 osób. Warto wiedzieć, że najwięcej pożarów ma miejsce w nocy, najwięcej ofiar ginie przed przybyciem straży pożarnej, a największe zagrożenie życia stwarza toksyczny dym. Komendant przekonywał, że w domach ogrzewanych piecami gazem niezbędne są czujki gazowe i zaprezentował kilka egzemplarzy czujników. Uczulił też na zakładanie w nich dobrych baterii zasilających przed każdym sezonem grzewczym. Zachęcał także do posiadania gaśnic proszkowych i koców popoż. Przypomniał również numery telefonów alarmowych: 998 – do straży pożarnej (na który należy dzwonić w razie pożaru) oraz telefon alarmowy 112.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

prognozują różnie prognozują różnie

0 0

w styczniu może być więcej śniegu 05:56, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%