Zamknij
REKLAMA

Chorzy z powiatu prosili o modlitwę i uzdrowienie

22:18, 11.02.2020 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj
Daria Dunajska

Po raz 28 Wejherowo obchodziło, ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego. Liczna rzesza wiernych przybyła z całego powiatu wejherowskiego. Z tej okazji, w dzień poświęcony Matce Bożej Wejherowskiej, w kościele klasztornym w Wejherowie odbyła się msza św. dla chorych i cierpiących na duszy i ciele, połączona z przyjęciem sakramentu namaszczenia i z błogosławieństwem lourdzkim. W mszy uczestniczyli również lekarze i pracownicy służby zdrowia. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej Wiesław Szlachetka.

-Sytuacja człowieka chorego jest szczególna. Choroba jest niejako wpisana w życie i stanowi jego nieodłączną część. Stanowi też wyzwanie dla wiary człowieka nią dotkniętego dlatego też sakrament namaszczenia jest jej wyjątkowym wyrazem – mówił w kazaniu ks. biskup Szlachetka. - Sakrament namaszczenia chorych łączy człowieka z Chrystusem, umacnia go sprawiając, że chory ma dość odwagi w wierze, by pogodzić się z zaistniałą sytuacją.

Przed uroczystością wierni odmówili różaniec w intencji chorych i cierpiących fizycznie, jak i duchowo. Druga dodatkowa msza święta została odprawiona w południe, a także wieczorem, gdzie przed Cudownym Obrazem chorzy modlili się o uzdrowienie z kwiatami róż. Organizatorzy obchodów przygotowali w tym dniu również słodki poczęstunek dla przybyłych. Pyszne domowe wypieki ofiarowali parafianie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone