Zamknij
REKLAMA

Sołectwa walczą z koronawirusem

10:32, 14.05.2020 | N.S
Skomentuj
REKLAMA

Pomimo znoszenia restrykcji, walka z COVID-19 nadal trwa. Każda pomoc jest ważna, a szczególnie wsparcie osób, którzy działają na pierwszej linii walki.

Sołectwo Orle przyłączyło się do pomocy na rzecz Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Sołtys wraz z Radą Sołecką i Radnymi zorganizowali zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców, zebrano wiele darów tj. woda, środki czystości, artykuły spożywcze.


Urząd Gminy Wejherowo

Poza zbiórką dla szpitala, rozdano najstarszym mieszkańcom sołectwa ponad 200 maseczek. Akcja odbyła się za pośrednictwem parafialnego zespołu Caritas, do której również chętnie dołączyły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Orle. Z ich rąk uszyto ponad 200 maseczek, które zostały przekazane pracownikom Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Ważne jest, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie wspierać i pomagać najbardziej potrzebującym. Zjednoczenie się, organizowanie różnego rodzaju zbiórek lub akcji jest skuteczną próbą walki z groźnym wirusem SARS-CoV-2.

 

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

anholanhol

2 0

spoleczenstwo Orla jest zintegrowane , jest to wzorzec dla innych❤️🙂🤠 10:59, 14.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA