Zamknij
REKLAMA

'Barka' wybrzmiała na wejherowskim rynku

19:21, 19.05.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałkowy wieczór – w setną rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II – aktorzy Teatru OKO działającego przy Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie oraz muzycy wykonali na wejherowskim rynku „Barkę”, ulubioną pieśń Św. Jana Pawła II.

W inscenizacji, której inicjatorem i reżyserem był Wojciech Rybakowski, wystąpili muzycy: Magdalena Wicka i Waldemar Rutnz oraz aktorzy Teatru OKO: Katarzyna Ciesiołkiewicz, Andrzej Szmidtke i Jakub Szumilas.

"Barka" była ulubioną pieśnią oazową Jana Pawła II. W sierpniu 2002 r. po zakończeniu mszy na krakowskich Błoniach, gdy zgromadzeni zaśpiewali "Barkę", Papież jeszcze raz zwrócił się do wiernych i podkreślił, że właśnie ta pieśń prowadziła go "z Ojczyzny przed 23 laty".

"Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe, i z nią, z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez te wszystkie laty. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny, była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła i ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu - na krakowskie Błonia, pod Kopiec Kościuszki" - powiedział Papież Jan Paweł II. "Dziękuję ci, pieśni oazowa".

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

micky_mousemicky_mouse

6 0

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną..." - a tutaj bałwochwalstwo człowieka, osoby, kult pomników/złotych cielców.
Ile polski katolicyzm ma wspólnego z chrześcijaństwem?
Z Bogiem na ustach i pianą na pyskach daleko odeszliśmy od istoty chrześcijaństwa.
07:52, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

santo finitosanto finito

1 0

Oby tak szczerze mogła zabrzmieć takze za rok! Po premierze trzeciego filmu Sekielskich... 17:21, 24.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA