Zamknij
REKLAMA

Kierowcy, rowerzyści i piesi - uwaga! Kolejna akcja policji

09:22, 21.05.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” policja przeprowadza dziś w całym województwie pomorskim (a zatem także i w powiecie wejherowskim).

Dziś, w czwartek, funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na miejsca, w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. Zapowiedzieli egzekwowanie stosowania się uczestników ruchu do przepisów dotyczących relacji kierujący – pieszy oraz kierujący – rowerzysta.

- Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego – wyjaśniają przedstawiciele policji. - Zarówno pieszy, jak i rowerzysta nie są chronieni przez poduszki powietrzne, strefy zgniotu, czy pasy bezpieczeństwa. Jedyną ochroną rowerzysty jest kask, który warto stosować dla własnego bezpieczeństwa.

Policjanci będą reagować na wszelkie zachowania mogące stanowić zagrożenie dla uczestników ruchu. W ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” należy spodziewać się większej liczby patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na miejsca w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń zarówno przez niechronionych uczestników (pieszych i rowerzystów), jak i przez kierowców.

Jednocześnie przypominamy, że poza obszarem zabudowanym, od zmierzchu do świtu, pieszy jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych. Nawet niewielki odblask sprawia, że pieszy staje się widoczny dla kierującego.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA