Zamknij
REKLAMA

Za znęcanie się nad rodziną trafił za kratki

11:58, 31.07.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad swoimi bliskimi. Ponadto agresor naruszył wydany przez sąd zakaz zbliżania się.

Kilka dni temu po wezwaniu interwencji do mieszkania na jednym z osiedli Wejherowie, funkcjonariusze wejherowskiej komendy zatrzymali 31-latka. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna od ponad 2 lat stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swoich najbliższych. Ponadto - jak się okazało - mężczyzna nie stosował się do wcześniej orzeczonego przez sąd nakazu opuszczenia mieszkania oraz zbliżania do swoich bliskich. 31-latek usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem i stosowany jest tutaj najczęściej artykuł 207 kodeksu karnego:

- Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

- Jeżeli czyn połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

- Jeżeli następstwem czynu jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA