Zamknij
REKLAMA

Policjanci kolejny raz na plażach i kąpieliskach

14:59, 07.08.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze z powiatu wejherowskiego po raz kolejny odwiedzili plaże i kąpieliska. Kontrolowali, czy mieszkańcy i turyści przestrzegają zasad sanitarnych, informowali także o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Wczoraj policjanci po raz kolejny przeprowadzili wakacyjne działania „Bezpieczne plaże", podczas których rozdawali ulotki oraz opaski odblaskowe dzieciom. Działania te dotyczyły nie tylko bezpieczeństwa na wodzie, ale także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z tą akcją odbywały się także kontrole drogowe, kontrole sterników na wodzie, kontrole w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

- Wszystko w trosce o to, by wakacje przebiegły bezpiecznie – przekonują przedstawiciele policji.

Podczas działań funkcjonariusze rozdawali także ulotki dotyczące zapobiegania się rozprzestrzeniania Covid 19 oraz rozmawiali o bezpieczeństwie.Policja przypomina: „tegoroczne wakacje są zdecydowanie inne od tych, które znamy z poprzednich lat. Wynika to pandemii koronawirusa. W tym roku wszyscy musimy uważać na to nowe zagrożenie, musimy być ostrożni i odpowiedzialni. Oprócz stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży czy wypoczynku nad wodą musimy stosować się do ograniczeń związanych z COVID-19”.

Policjanci z wejherowskiej komendy cyklicznie prowadzą wakacyjne działania „Bezpieczne plaże". Akcje te mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 i zadbanie o bezpieczny wypoczynek, także nad wodą. Celem tych działań jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

- W trakcie prowadzonych działań pouczamy zarówno mieszkańców, jak i turystów o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń i wspólnego zadbania o nasze zdrowie, rozdajemy przy tym ulotki informacyjne – wyjaśniają przedstawiciele wejherowskiej komendy policji. - Wszyscy musimy zachowywać się odpowiedzialnie nie tylko za siebie, ale także za osoby, z którymi przebywamy, mieszkamy, jak i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że nie wszyscy cieszą się dobrym zdrowiem i odpowiednią odpornością. W takich sytuacjach nie możemy być samolubni.Podczas akcji „Bezpieczne plaże" policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi wskazywali jak spędzać bezpiecznie czas nad wodą w ramach kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Rodzicom i opiekunom przypominano, aby pilnować dzieci nie tylko na plażach, ale także w innych zatłoczonych miejscach, bo wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch się zgubił. Policjanci wczoraj rozdawali dzieciom elementy odblaskowe, które przydadzą się nie tylko w wakacje, ale także podczas zbliżającego się nowego roku szkolnego. W tym samym czasie policjanci na wodzie prowadzili kontrole dotyczące bezpieczeństwa w ruchu wodnym, poprzez kontrole sterników.W działaniach brali udział policjanci z Gniewina, Wejherowa oraz z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku, oraz zaprzyjaźnione służby, w tym Straż Leśna i funkcjonariusz Urzędu Morskiego.

Już niebawem możemy spodziewać się kolejnej akcji profilaktycznej na plażach i kąpieliskach w naszym powiecie.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SolidnySolidny

4 2

Koronaświrowanie już mnie męczy bzdura i tyle...pier...nie i tyle...mała kaczka nie w masce razem z pinokiem chodza. Pozdrawiam z plaży ...normalnej plaży🤣🤣🤣bez świrów 16:46, 07.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA