Zamknij
REKLAMA

Pouczenia i mandaty za brak maseczek

19:39, 07.09.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci przeprowadzili działania związane z kontrolami pasażerów w pociągach. Sprawdzali, czy pasażerowie noszą maseczki. Kilkadziesiąt osób zostało pouczonych, a kilka ukaranych mandatami karnymi.

Przed weekendem policjanci z powiatu wejherowskiego prowadzili działania wspólnie ze Strażnikami Ochrony Kolei na terenie pociągów SKM. Podczas wspólnych patroli zwracali szczególną uwagę na to czy pasażerowie stosują się do obostrzeń związanych epidemią Covid – 19 oraz związanymi z tym zasadami bezpieczeństwa, dotyczącymi zasłaniania ust i nosa oraz zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego. Efektem tych działań były pouczenia pasażerów, którzy nie zasłaniali ust i nosa albo wykonywali to w sposób nieprawidłowy, oraz ukaranie kilku osób mandatami. Funkcjonariusze wręczali też maseczki pasażerom którzy nie zasłaniali ust i nosa.

Przypominamy, że obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni ogólnodostępnej m.in. na terenie placówek handlowych, budynkach użyteczności publicznej w tym w placówkach oświatowych, a także w środkach publicznego transportu dotyczy nas wszystkich. Wynika to z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Obowiązku określonego nie stosuje się w przypadku:

1. dziecka do ukończenia 4. roku życia

2. osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu:

- całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim

- trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

PasażerPasażer

1 1

Kiedy sprawdzanie i karanie przewoźnika za nieprzestrzeganie ilości osób w pociagu? 09:03, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

logikalogika

5 1

Czyli bez maseczek mogą jeździć tylko bezręcy oraz upośledzeni? Jeśli więc widzę pasażera/kę bez maseczki a z rękami - mogę uznać, iż to osoba upośledzona umysłowo! 19:51, 12.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JolJol

0 1

Możesz uznać co chcesz. Kogo to obchodzi? 10:06, 15.09.2020


nie ma podstaw prawnnie ma podstaw prawn

2 0

przestancie straszyc ludzi 13:21, 14.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pandemia to ściema.Pandemia to ściema.

2 0

Mogą mi naskoczyć co najwyżej. 09:59, 17.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA