Zamknij
REKLAMA

Odebrał oficjalne podziękowania za uratowanie jeża

14:20, 13.09.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Maciej Potulski, funkcjonariusz Straży Miejskiej w Wejherowie, oficjalnie otrzymał podziękowania w formie dyplomu i drobnego upominku od Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce k. Wejherowa. To wyraz uznania za akcję funkcjonariusza z końca sierpnia, gdy podczas służby wszedł do rzeki Cedron, aby uratować jeża. Nie czekając na przyjazd strażaków, postanowił sam udzielić pomocy małemu stworzeniu, które zostało uwięzione w korycie rzeki.

Działanie strażnika miejskiego ma duże znaczenie – pokazało lokalnej społeczności, że powinniśmy być wrażliwi na problemy zwierząt, nawet tych najmniejszych i niekiedy dzikich. OTOZ Animals jako organizacja zajmująca się ochroną praw zwierząt stara się promować podobne postawy. Oto treść podziękowań:

„Pańskie zaangażowanie w wykonywaną pracę pozwoliło na uratowanie życia bezbronnego jeża. Udowodnił Pan, że dla funkcjonariuszy „każde serce bije tak samo". To przykład godny naśladowania, który wymaga docenienia. Jest Pan prawdziwym Przyjacielem Zwierząt."

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce podziękowało także komendantowi Straży Miejskiej w Wejherowie, Zenonowi Hincy za udaną i długotrwałą współpracę z jednostką. Strażnicy niejednokrotnie pomagali w odławianiu i udzielaniu pomocy zwierzętom błąkającym się na terenie miasta. Wspólnie ze schroniskiem podejmują rocznie średnio kilkadziesiąt interwencji dotyczących bezdomnych zwierząt.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA