Zamknij
REKLAMA

Wirus w kolejnych dwóch szkołach w powiecie

11:33, 16.09.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Najpierw w podstawówkach w Wejherowsie i Rumi, a ostatnio w SP w Luzinie i w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie. Koronawirusa wykryto już w czterech placówkach w powiecie wejherowskim.

Jedna z klas z PZS nr 3 w Wejherowie została skierowana na kwarantannę po tym, jak u jednej z uczennic potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. To już czwarta szkoła w powiecie od początku roku szkolnego, w której wykryto koronawirusa.

- W Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie jedna z klas została objęta kwarantanna?, po potwierdzeniu zakażenia u uczennicy – brzmi oficjalny komunikat wysłany przez dyrekcję szkoły. - Dziewczyna zakaziła się? od rodziców, u których potwierdzono koronawirusa. Na kwarantannie przebywają również nauczyciele, którzy uczą w danej klasie.

Wczoraj natomiast koronawirusa potwierdzono w Szkole Podstawowej w Luzinie.

- Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, informuje iż u jednego z pracowników obsługi potwierdzono zachorowanie na COVID-19 – czytamy w oficjalnym komunikacie. - Decyzją Sanepidu pracownicy obsługi szkoły, którzy mieli bliski, bezpośredni kontakt z tą osobą, zostali skierowani na domową kwarantannę. Szkoła funkcjonuje normalnie, lekcje odbywają się w trybie stacjonarnym. Dyrekcja szkoły postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, pozostając w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wejherowie.

Przypomnijmy, że niedawno koronawirusa wykryto u uczniów dwóch szkół: SP nr 6 w Rumi oraz SP nr 5 w Wejherowie. W tym tygodniu informowaliśmy też o potwierdzonych zakażeniach w dwóch urzędach – Urzędzie Miejskim w Redzie oraz w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

apap

2 0

No i jeszcze Gowino 19:54, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adamadam

1 0

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. płk. Stanisława Dąbka w Sychowie , informuje iż u jednego z nauczycieli potwierdzono zachorowanie na COVID-19. Decyzją SANEPIDU uczniowie klas, którzy mieli bliski, bezpośredni kontakt z tym nauczycielem zostali skierowani nauczanie zdalne. Klasy IV,Va,Vb ,IIIc do 24/09/2020 r. Szkoła funkcjonuje normalnie, lekcje odbywają się w trybie stacjonarnym dla pozostałych klas. Dyrekcja szkoły postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi, pozostając w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wejherowie.
Nauczyciel który zachorował uczył wszystkie klasy informatyki i miał z nimi kontak oraz z całym gronem pedadogicznym. Więdz dlaczego odizolowano tylko 4 klasy i żadnego z nauczycieli i dyrekcji chociaż też mieli kontakt . 23:19, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

covidiancovidian

0 2

Bo juz prawie wszyscy widza i wiedza ze to sciema tylko rzad nie wie jak sie do tego przyznac za jedna decyzja wiec robia serie malych krokow
11:48, 20.09.2020


AssAss

2 0

"Więdz"? A to w jakim języku? 20:10, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

1 0

W 4 pzs wejh 14 klas jest na kwarantannie. Tego nikt nie pisze. Zagrożenie jest duże bo dzieci zarażą rodziców. 21:04, 22.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AssAss

1 0

Na gwe24 w ogóle niewiele piszą, więc tutaj się niewiele dowiesz. To jest news sprzed tygodnia. Od tego czasu się nic nie działo wg. redakcji? 13:13, 23.09.2020


REKLAMA
REKLAMA