Zamknij
REKLAMA

Tydzień zrównoważonego transportu i bezpłatne przejazdy

10:27, 18.09.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

W środę rozpoczęła się kolejna edycja obchodzonego na całym świecie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

ETZT przypada zawsze w dniach 16–22 września. Z tej okazji, Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, wraz z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku i Zarządem Komunikacji Miejskiej w Gdyni, serdecznie zaprasza do skorzystania z bezpłatnej linii nr 101. W tym roku ,,stojedynka” kursować będzie w dniu 19 września (sobota). Trasa linii 101, tak samo jak w roku ubiegłym, poprowadzi z centrum Gdańska (przystanek Śródmieście SKM), przez Sopot, do centrum Gdyni (pętla Dworzec Główny PKP).

Uruchamiana raz w roku linia 101 nawiązuje do historycznej linii funkcjonującej na tej trasie, od zakończenia II wojny światowej do początku lat 90. XX wieku. W niektórych latach ,,stojedynka” była oznaczana jako ,,A”. Przed rozwinięciem się Szybkiej Kolei Miejskiej była ona podstawowym środkiem transportu publicznego, zapewniającym połączenie głównych ośrodków rozwijającego się Trójmiasta.

W najbliższą sobotę, linię 101 obsługiwać będzie sześć najnowszych autobusów przegubowych (trzy pojazdy Gdańskich Autobusów i Tramwajów i trzy pojazdy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gdyni). Autobusy kursować będą z 30-minutową częstotliwością.

Trasa linii powiedzie ulicami:

w Gdańsku: Okopową, Wały Jagiellońskie, Podwale Grodzkie, al. Zwycięstwa, al. Grunwaldzką,

w Sopocie: al. Niepodległości,

w Gdyni: al. Zwycięstwa, Świętojańską, 10 Lutego i Dworcową (do pl. Konstytucji).

Jednocześnie przypominamy, że podróżując pojazdami obsługującymi linię 101 należy przestrzegać obowiązujących obecnie restrykcji sanitarnych (dostępność 50% wszystkich miejsc w pojeździe /stojących i siedzących razem/, z zachowaniem co drugiego miejsca siedzącego wolnego; obwiązek zasłonięcia ust i nosa).

Rozkład jazdy dostępny będzie już wkrótce na stronie internetowej MZKZG (mzkzg.org) oraz na profilu na Facebooku: facebook.com/mzkzg.

Informujemy także, że we wtorek, 22 września, przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia, każdy właściciel lub współwłaściciel samochodu osobowego będzie mógł bezpłatnie podróżować:

- liniami autobusowymi i tramwajowymi organizowanymi przez ZTM w Gdańsku,

- liniami autobusowymi i trolejbusowymi organizowanymi przez ZKM w Gdyni,

- liniami autobusowymi organizowanymi przez MZK Wejherowo,

- pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej i POLREGIO na obszarze województwa pomorskiego.

Bezpłatne przejazdy będą przysługiwały na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, którego podróżny jest właścicielem lub współwłaścicielem.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA