Zamknij
REKLAMA

Dowód rejestracyjny zamiast biletu. Pociągiem za darmo

09:48, 21.09.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Jak co roku, 22 września obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji przez cały dzień będzie można za darmo korzystać z pociągów kursujących na terenie województwa pomorskiego.

Wystarczy być właścicielem lub współwłaścicielem samochodu i mieć ze sobą dowód rejestracyjny.

Pociągiem za darmo

Samorząd Województwa Pomorskiego zachęca, aby 22 września tradycyjnie zostawić samochód w domu i w podróż wybrać się pociągiem. Tego dnia bowiem wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów będą mogli podróżować koleją za darmo. Wystarczy w podroż zabrać dowód rejestracyjny samochodu oraz dokument tożsamości. Bezpłatne przejazdy będą możliwe wszystkimi pociągami regionalnymi Polregio oraz Szybkiej Kolei Miejskiej. Oferta będzie obowiązywać na terenie całego województwa, tj. pomiędzy stacjami: Sycewice, Słosinko, Czarne, Bukowo Człuchowskie, Smętowo, Prabuty i Stare Pole. Bezpłatne przejazdy obowiązują przez cały dzień.

Przez Metropolię bez biletu

Bezpłatne w tym dniu będą również przejazdy komunikacją miejską na terenie Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Oznacza to, że właściciele samochodów będą mogli za darmo jeździć trolejbusami, tramwajami i autobusami w metropolii trójmiejskiej oraz 14 gminach. Podobnie jak w przypadku pociągów, w razie kontroli biletowej należy okazać dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

TomcioTomcio

2 1

A Convit19 ma jutro wolne że namawiacie ludzi do wspólnego podróżowania komunikacją miejską? 18:52, 21.09.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

NeoplanNeoplan

0 0

Convit? A co to? 21:32, 22.09.2020


nicknick

0 0

Spytaj własny mózg, chyba że też spytasz "a co to" 10:02, 24.09.2020


REKLAMA