Zamknij
REKLAMA

Czerwona strefa od najbliższej soboty w naszym powiecie!

13:08, 15.10.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Jak udało nam się ustalić od najbliższej soboty, 17 października, powiat wejherowski zostanie wpisany do strefy czerwonej. A to oznacza, że będą obowiązywać jeszcze bardziej restrykcyjne nakazy i zakazy sanitarne, niż do tej pory.

Wprawdzie wciąż czekamy na oficjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie, ale z informacji, które udało nam się zdobyć wynika jednoznacznie, że powiat wejherowski będzie na liście "czerwonej".

Jeśli chodzi o zasłanianie ust i nosa, to zasady nie zmieniają się. Podobnie, jak do tej pory (w strefie żółtej) obowiązek ten ma każdy z wyjątkiem osób, które posiadają specjalne zaświadczenie od lekarza.

W czerwonej strefie obowiązują dodatkowe obostrzenia, jeśli chodzi o działalność lokali gastronomicznych, klubów, siłowni i kin. W lokalach gastronomicznych trzeba mieć zasłonięte usta i nos do momentu zajęcia miejsca przy stoliku. Lokale mogą być otwarte maksymalnie w godzinach od 6 do 22, a limit na jednego klienta wynosi 4 mkw. Nie dotyczy to żywności zamawianej na wynos. W siłowniach i klubach fitness obowiązuje limit jednej osoby na 10 mkw.

Zakaz działalności w czerwonej strefie mają wesołe miasteczka, parki rozrywki i parki rekreacyjne. W kinach wprowadzony zostanie limit 25 proc. obłożenia obiektu, a widzowie muszą mieć założone maseczki i siedzieć w odstępach minimum 1,5 metra.

Zakazane jest też organizowanie targów i kongresów, a także wydarzeń kulturalnych. W wydarzeniach sportowych nie mogą brać udziału widzowie.

W kościołach wprowadzony zostanie limit obłożenia budynku wynoszący 50 proc, a wierni będą musieli mieć maseczki. Wesela i inne uroczystości rodzinne – limit to 50 osób (nie licząc obsługi).

Zmiany dotyczą też komunikacji miejskiej. W pojazdach może być zajęte najwyżej 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących, określonych w dokumentacji technicznej danego pojazdu.

Ponownie wprowadzone zostały godziny dla seniorów. Pomiędzy godz. 10 a 12 zakupy mogą zrobić wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia. Ale uwaga – nie dotyczy to wszystkich sklepów, a jedynie takich, w których „przeważająca działalność” polega na sprzedaży: żywności (sklepy spożywcze), produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości (drogerie) oraz produktów leczniczych i wyrobów medycznych (apteki).

Godziny dla seniorów nie obowiązują w weekendy.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

allall

1 0

a nie pisalem ze pieklo blisko, ta sytuacje stworzyli nieodpowiedzialni rzadzacy i szkoly😡👎🔥 14:39, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA