Zamknij
REKLAMA

Będą wiaty dla rowerów i miasteczko ruchu drogowego

09:35, 09.11.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Przy Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie rozpoczyna się budowa wiaty na kilkadziesiąt rowerów i miasteczka ruchu drogowego w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, że taka infrastruktura powstała już przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (SP nr 8) oraz wiaty przy Szkole Podstawowej nr 9.

A zatem już niedługo infrastruktura dla rowerów będzie się znajdowała przy trzech wejherowskich szkołach podstawowych: „ósemce”, „dziewiątce” i „jedenastce”. Jak podkreślają władze miasta, inwestycje są nie tylko skuteczną zachętą do większej aktywności dzieci i młodzieży, będą także służyły do nauki przepisów ruchu drogowego.

Co ważne, wszystkie obiekty powstają z inicjatywy mieszkańców przy wsparciu władz miasta w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wiaty przy SP nr 11 na kilkadziesiąt rowerów powstaną przy wejściu głównym do budynku – od ul. B. Prusa, a miasteczko rowerowe – przy boisku, od ul. Kaszubskiej. Na terenie miasteczka ruchu drogowego będą też nasadzenia zieleni, mała architektura miejska, a także tablica z regulaminem określającym zasady funkcjonowania miasteczka ruchu drogowego. Planowane zakończenie inwestycji to grudzień br.

Autorką projektu: "Rowerowe miasteczko" - budowa wiaty rowerowej wraz z częściowym zagospodarowaniem terenu obejmującym stacjonarne miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Teodora Bolduana w Wejherowie, jest Izabela Sikora.

Jak podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, to kolejny tego typu obiekt w Wejherowie.

- Budując tego typu obiekty przy szkołach, mamy nadzieję, że będą one skuteczną zachętą do większej aktywności dzieci i młodzieży, które dojeżdżają na lekcje rowerami – mówi Beata Rutkiewicz. – Teraz będą przygotowane miejsca, gdzie możemy bezpiecznie zostawić swój pojazd. Dziękujemy wnioskodawcy i wszystkim, którzy oddali swój głos na ten projekt przyczyniając się do jego powstania.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

BaskaBaska

2 0

Dlaczego tylko SP 8 wszystko dostaje ? Bo tam chodzą dzieci prominentów? 15:25, 10.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JurekJurek

1 0

Kiedy powstanie boisko na osiedlu Sikorskiego z pieniędzy budżetu obywatelskiego ? 21:55, 10.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%