Zamknij
REKLAMA

Narodowe Święto Niepodległości w cieniu pandemii

10:10, 11.11.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Dziś obchodzimy najważniejsze, coroczne, patriotyczne święto – Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku wyjątkowe, ponieważ odbywa się podczas pandemii, przez co organizowane obchody są jedynie symboliczne.

W tym roku, ze względu na związane z pandemią obostrzenia, w powiecie wejherowskim nie będzie parad, marszów, koncertów patriotycznych i innych wydarzeń. W Rumi nie odbędzie się ani parada niepodległościowa, ani rodzinny festyn militarny, ani koncert pieśni patriotycznych. Podobnie w Wejherowie – parada została odwołana.

W Rumi obchody zostaną ograniczone do symbolicznych uroczystości – złożenia kwiatów pod pomnikiem Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego oraz mszy świętej w intencji Ojczyzny (godz. 13:00, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych).

- W Wejherowie także nie zostaną zorganizowane miejskie uroczystości 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – informują przedstawiciele miejskiego urzędu. - Tego dnia świętujmy niepodległość w gronie najbliższych: punktualnie o godz. 12:00 zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na swoich posesjach, w oknach, na balkonach.

Mimo braku hucznych obchodów władze miast i gmin zachęcają wszystkich mieszkańców do wywieszania flag i patriotycznych akcentów w swojej przestrzeni.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%