Zamknij
REKLAMA

Gminny program szczepień jest kontynuowany

09:50, 17.11.2020 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Reda podpisała umowę na kolejne dwa lata realizacji gminnego programu zdrowotnego pod nazwą „Program przeciwdziałania rakowi szyjki macicy w Gminie Miasta Redy”.

W listopadzie i w grudniu 2020 roku do dobrowolnych szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) mogą przystąpić dziewczęta urodzone w 2007 roku. W roku przyszłym szczepieniami zostaną objęte dziewczęta z rocznika 2008. Pełny cykl szczepienia obejmuje dwukrotne podanie szczepionki.

- Gminny program przeciwdziałania rakowi szyjki macicy w Redzie finansowany jest w całości z budżetu miasta. Zachęcamy nasze mieszkanki wzięcia w nim do udziału - mówi zastępca burmistrza miasta Redy Łukasz Kamiński.

Rak szyjki macicy jest na świecie drugim co do częstości występowania nowotworem u kobiet do 45 roku życia. Główną przyczyną tej choroby jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Wiadomo już, że częścią skutecznej profilaktyki zakażeń HPV są rutynowe szczepienia nastolatek, co rekomendują m.in. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV, a także Światowa Organizacja Zdrowia. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne szacuje, że powszechne szczepienia całych roczników nastolatek spowodują, w ciągu 15-20 lat od rozpoczęcia szczepień, zmniejszenie ogólnej liczby zachorowań na raka szyjki macicy od 76 do 96 procent.

Szczepienia odbywać się będą w punkcie szczepień NZOZ Śródmieście w Redzie przy ul. Osadniczej 5. Na wizytę w punkcie szczepień należy umówić się telefonicznie – tel. 58 742 37 80. Programem objęte są dziewczęta urodzone w latach 2007 – 2008 i zameldowane na terenie miasta Redy.

Ze względu na epidemię koronawirusa, trzeba było zrezygnować ze spotkań informacyjnych dla rodziców, organizowanych w poprzednich latach w szkołach. W tym roku wszystkich informacji można zasięgnąć przez telefon, bezpośrednio w przychodni, która prowadzi szczepienia.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

HpvHpv

3 3

Unikajcie tego szczepienia jak ognia straszne po tym powikłania dziewczyny sparalizowane po tym, w innych krajach wycofane a u nas truje się tym dziewczynki. Ktoś za to kasę wziął a inny zdrowiem przypłaci... 23:04, 18.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

omgomg

1 1

Tak się zastanawiam w jakim kraju my żyjemy. Lepiej umrzeć na raka niż zapobiegać... Idąc tokiem Twoim tokiem myślenia to nie powinniśmy przyjmować leków np. paracetamol ponieważ wywołuje reakcje nadwrażliwości, pokrzywka, rumień, wysypka, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytoza (zmniejszenie liczby granulocytów), skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ostre uszkodzenie wątroby występująca najczęściej w wyniku przedawkowania, plamica barwnikowa, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, trudności w oddychaniu), wstrząs anafilaktyczny (zawroty głowy, zaburzenia świadomości, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi, ciężkie reakcje skórne, a w przypadku złego dawkowania nawet zgon.... 00:07, 24.11.2020


SzuwarekSzuwarek

2 4

Nie dajcie dzieci w Redzie zaszczepiać, nawet za darmo! Potem straszne powikłania a nawet niepłodność. 20:31, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Polka +Polka +

1 0

Następny antyszczepionkowiec-płaskoziemca opowiadający bzdury. Czy znasz choć jedną dziewczynę, która ma powikłania po tej szczepionce? 16:10, 03.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Moje siostryMoje siostry

0 0

Nie by szczepione, urodziły zdrowe dzieci i raka nie maja 15:38, 22.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%