Zamknij
REKLAMA

Przywrócono kilkadziesiąt połączeń autobusowych

11:48, 05.01.2021 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku na terenie powiatu wejherowskiego i puckiego uruchomionych zostało kilkadziesiąt lokalnych połączeń autobusowych, które na przestrzeni ostatnich lat zostały zlikwidowane.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych oraz od samorządów powiatowych. Dzięki współpracy Powiatu Wejherowskiego, Powiatu Puckiego oraz PKS Gdynia S.A. pozyskano 3,6 mln zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na utrzymanie i przywrócenie połączeń w regionie. Łączny koszt projektu to 4 miliony złotych, 400 tys. zł dołożyły samorządy powiatu wejherowskiego i puckiego.

– Zwiększenie siatki połączeń autobusowych pozwoli mieszkańcom dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy oraz zapewni dostęp do jednostek edukacji, kultury czy ochrony zdrowia – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Mieszkańcy powiatu wejherowskiego i puckiego zyskają 52 linie, co przełoży się na ponad 400 dodatkowych kursów. W ramach programu przywrócone zostaną linie autobusowe zapewniające dojazd do miejscowości gminnych, m.in. Szemud – Linia, Łęczyce – Gniewino czy Krokowa – Gniewino. Autobusy zaczną dojeżdżać także do miejscowości dotychczas wykluczonych komunikacyjnie tj. Lubocino, Kaczyniec,Świecino, Parszkowo, Połchówko, Kaczkowo, Wysokie, Salino, Nawcz czy Rozłazino. Utworzone lub przywrócone ponownie zostaną połączenia w dni wolne i święta, w tym m.in. niedzielne kursy na odcinku Puck – Strzelno – Jastrzębia Góra – Władysławowo, Puck – Białogóra, Wejherowo – Leśniewo –Puck.

Zawarta umowa umożliwi również utrzymanie wszystkich dotychczasowych linii, funkcjonujących już wcześniej w ramach wsparcia z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Informacje o szczegółowych rozkładach jazdy sukcesywnie pojawiać się będą na stronie przewoźnika, na przystankach w formie tabliczek oraz jako plakaty w autobusach spółki PKS Gdynia.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym. Instrument ten pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Kaszebe joKaszebe jo

2 0

Szkoda, że macie w d...e Koleczkowo i Bojano! 20:20, 08.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

 Anna z Bieszkowic Anna z Bieszkowic

0 0

A co z Bieszkowicami? Nadal mamy być skazani na kawalkady samochodów jadacych nad jeziora?
12:09, 13.01.2021


REKLAMA