Zamknij
REKLAMA

Z pojemników na odzież zrobili śmietniki

13:31, 08.01.2021 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Stare zużyte opony, zniszczone sprzęty domowe, plastikowe worki i kartony wypełnione śmieciami – to wszystko trafiło nie do odpowiednich pojemników, ale do... kontenerów na używaną odzież.

„Śmieciowy” problem w Bolszewie – ktoś z kontenerów służących do zbiórki używanej odzieży i pościeli zrobił sobie nielegalne wysypisko śmieci. Urząd Gminy Wejherowo zapowiada, że jeśli takie sytuacje będą się powtarzać, pojemniki zostaną po prostu usunięte z tej miejscowości.

- Na prośby mieszkańców, podpisano umowy z operatorami pojemników na odzież używaną – informują urzędnicy. - System kar powoduje, że umowy działają, co do zasady dobrze. Pojemniki rzadko są przepełnione, a wokół nich utrzymywany jest względny porządek. Pojemniki te w gminie Wejherowo zlokalizowane są w Sopieszynie, Bolszewie, Nowym Dworze Wejherowskim, Zbychowie oraz Warszkowie – tak, aby w każdym rejonie gminy można było pozbyć się używanych, zbędnych ubrań.

Od pewnego czasu jednak w Bolszewie, na parkingu przy szkole podstawowej, podrzucane są odpady inne niż odzież, jak opony czy odpady poremontowe.

- Jest to szczególnie bulwersujące, ponieważ może to powodować zagrożenie dla naszych dzieci a zaśmiecenie ma miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie Gminnego Placu Pamięci – mówią przedstawiciele gminy. - Ponadto, likwidacja tzw. „dzikich wysypisk” obciąża kosztami wszystkich mieszkańców. Dlatego też, prosimy świadków podrzucania odpadów o zgłaszania tego faktu, podając okoliczności (np. numer rejestracyjny pojazdu), co umożliwi skierowanie sprawcy do ukarania przez policję.

Rozważana jest też możliwość umieszczenia fotopułapki. Jeżeli sytuacja nie poprawi się, pojemniki zostaną przeniesione do innej miejscowości.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PhoenixPhoenix

1 0

...jakim trzeba być cebulakiem, żeby w myśl "zaoszczędzenia" kilku groszy za legalny wywóz śmieci zrobić coś takiego? Cóż, czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał... Wstyd i wiocha! 10:18, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA