Zamknij
REKLAMA

Nowe chodniki przy drogach powiatowych

09:33, 11.01.2021 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyły się prace przy budowie chodników przy drogach powiatowych w gminie Luzino, które w znaczący sposób poprawią bezpieczeństwo pieszych. Łącznie powstało 1,5 km chodników za ponad 1 mln zł.

Powiat Wejherowski oddał kolejne inwestycje związane z infrastrukturą drogową. Cztery odcinki ciągów pieszych zostały wykonane przy drogach powiatowych w gminie Luzino. Wybudowanych zostało ponad 1,5 km chodników pozwalających pieszym poruszać się w bezpiecznych warunkach.

W ramach prac powstał chodnik przy ulicy Wiejskiej w Kębłowie. Inwestycja sfinansowana została w całości ze środków Powiatu Wejherowskiego.

– Na odcinku od ulicy Chłopskiej do Szkoły Podstawowej powstał 200 m ciąg pieszy. Zakres prac objął także budowę zatoki autobusowej i parkingu oraz montaż barier ochronnych. Całkowity koszt zadania to 213 tys. zł – mówi wicestarosta wejherowski Jacek Thiel.

Ponadto Samorząd Powiatu Wejherowskiego dokonał odbiorów zadań realizowanych przy współpracy z gminą Luzino.

Oficjalnie oddano chodnik przy ulicy Wejherowskiej w Milwinie na odcinku od ulicy Granicznej do ulicy Zachodniej, przy ulicy Ofiar Stutthofu w Wyszecinie na odcinku od ulicy Wrzosowej do ulicy Krzywej oraz przy ulicy Wilczka w Luzinie na odcinku od ulicy Dobrej do ulicy Tartacznej.

 

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA