Zamknij
REKLAMA

Gdzie pójść po podstawówce? Sprawdź w specjalnym informatorze

18:30, 06.05.2021 | R.K
Skomentuj
REKLAMA

Bogata oferta edukacyjna szkół z powiatu wejherowskiego na rok szkolny 2021/2022.

Już niebawem przyszli absolwenci szkół podstawowych staną przed trudnym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. W podjęciu decyzji z pewnością pomoże informator rekrutacyjny zawierający ofertę powiatowych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022, który podczas konferencji prasowej zaprezentowała Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Blisko 2400 ósmoklasistów uczących się w 53 szkołach podstawowych na terenie powiatu wejherowskiego będzie musiało podjąć ważną decyzję życiową. Aby ułatwić wybór, wzorem lat ubiegłych Starostwo Powiatowe w Wejherowie przygotowało informator, w którym zebrane zostały szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Wejherowski.

– W nowym roku szkolnym oferujemy kształcenie w 5 liceach ogólnokształcących, 5 technikach i 5 branżowych szkołach I stopnia. Proponujemy wybór spośród 19 profili kształcenia ogólnego w liceach ogólnokształcących, naukę w 37 zawodach technicznych w technikach oraz naukę w 14 zawodach i oddziałach wielozawodowych na poziomie branżowym – zasadniczym – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.

Ze względu na pandemię koronawirusa i naukę zdalną uczniów, folder został wysłany w formie elektronicznej do wszystkich szkół podstawowych i ósmoklasistów. Warto dodać, że gdy uczniowie wrócą do swoich placówek edukacyjnych otrzymają informator w wersji papierowej.

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Nauki rekrutacja rozpocznie się 17 maja i potrwa do 2 sierpnia br. Podobnie jak w latach ubiegłych odbywać się będzie w formie tradycyjnej oraz za pośrednictwem Internetu.

Powiatowe szkoły od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i uznaniem swoich absolwentów. To efekt systematycznego inwestowania w placówki, unowocześniania bazy dydaktycznej i poszerzania oferty edukacyjnej o nowe kierunki kształcenia zawodowego, dostosowanej do potrzeb lokalnego rynku pracy.

– Od nowego roku szkolnego, dzięki podpisanemu porozumieniu ze Stocznią Wojenną, w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Rumi powstaną klasy patronackie uczące w zawodach: monter kadłubów jednostek pływających, monter systemów rurociągowych oraz mechanik – monter maszyn i urządzeń – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Umowa zapewnia uczniom praktyki w stoczni, odzież roboczą, dodatkowe kursy, a po zakończeniu nauki także pracę. Obecnie klasy patronackie są odpowiedzią na potrzeby lokalnych przedsiębiorców, którzy w ten sposób zapewniają sobie przyszłych pracowników – dodaje starosta.

Informator rekrutacyjny dostępny jest również na stronie internetowej Powiatu Wejherowskiego w zakładce Edukacja.

(R.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%