Zamknij
REKLAMA

GIS nie wyklucza dodatkowych obostrzeń dla osób niezaszczepionych

14.58, 13.07.2021 C.M.
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka poinformował, że w momencie ryzyka szybkiego rozprzestrzeniania się wariantu Delta, nie wyklucza w Polsce wprowadzenia pewnych zasad bezpieczeństwa względem osób niezaszczepionych.

Czy nasz rząd weźmie przykład z innych państw i wprowadzi dodatkowe obostrzenia? Krzysztof Saczka wyjaśnił, że każdy jest wolnym obywatelem i podejmuje określone decyzje. Jednak dzięki osiągnięciom medycznym w tej chwili w zasadzie jedynym antidotum, które może przerwać łańcuchy zakażeń i pozwoli na powrót do normalności są szczepienia. Dodał, że GIS obserwuje także pandemię w innych państwach.

– Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione - powiedział Saczka i podkreślił, że decyzje w sprawach tego typu rozwiązań należą do premiera.

Jak podje Ministerstwo Zdrowia, w Polsce wykonano ponad 31,5 mln szczepień przeciw COVID-19 (dane z pochodzą ze strony https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19, dane z 13 lipca 2021 r).

(C.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

BłazejBłazej

3 1

Nieaktualny news bo się z tego wycofali 12:08, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nagroda Darwinanagroda Darwina

1 1

Przy czwartej fali do tego wrócą! 05:32, 18.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%