Zamknij
REKLAMA

Możliwe wcześniejsze zakończenie budowy przystani kajakowej

15.20, 20.07.2021 C.M.
Skomentuj fot. wejherowo.pl
REKLAMA

Budowa trwa na ul. Ofiar Piaśnicy na rzece Redzie. Widoczne są już zmiany i przebudowy, których dokonał w ostatnim czasie wykonawca inwestycji.

Zjazd z ul. Ofiar Piaśnicy na teren przystani został przebudowany (droga wojewódzka  nr 218) co wiązało się ze znacznym podniesieniem terenu i zapewnieniem odpływu wód deszczowych z szosy. Dobiega już końca modernizacja parkingu leśnego, powstało miejsce do zawracania aut osobowych, które posiadają przyczepę na kajaki, zostało wykonane również utwardzenie nawierzchni parkingu oraz ciągów komunikacyjnych. Elementy kompozytowe pomostu dla kajaków wraz ze slipem do wodowania kajaków oraz podestu - dojścia na pomost również prawie gotowe. Dodatkowo na przystani stanęły także dwie wiaty, planowane są również ławko - stoły, stojak na rowery oraz rowerowy samoobsługowy zestaw napraw. Pojawią się kosze na śmieci i tablice informacyjne. 

fot. wejherowo.pl

Zaawansowane prace pozwoliły inwestorowi zapewnić, że ukończy on budowę kilka tygodni wcześniej niż tak jak zaplanowano w umowie na koniec września. Gdy zakończone zostaną roboty budowlane, konieczne będzie dopełnienie formalności dotyczących terminu odbioru inwestycji. 

Zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz uważa, że wejherowska przystań na rzece Redzie powinna zadowolić kajakarzy. Dobrym rozwiązaniem jest prosty i funkcjonalny slip umożliwiający wodowanie kajaku i wciąganie go na brzeg. Miejsce to powinno spodobać się również miłośnikom turystyki rowerowej oraz wszystkim mieszkańcom uprawiającym sporty terenowe np. biegi rekreacyjne i nordic-walking. 

fot. wejherowo.pl

(C.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%