Zamknij
REKLAMA

Na 7,5 tys. hospitalizowanych przez COVID tylko 11 zaszczepionych

14.49, 21.07.2021 C.M.
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

W Polsce rośnie liczba zakażonych mutacją Delta. Najnowsze dane przedstawione przez lekarzy pokazują, że chorobę najciężej przechodzą osoby niezaszczepione.

Powołując się na artykuł opublikowany w czasopiśmie naukowym "Vaccines" na 7,5 tys. hospitalizowanych pacjentów przypadło tylko 11 zaszczepionych osób. Naukowcy przeprowadzili badania w czterech szpitalach, 98 proc. ofiar śmiertelnych COVID-19 w Polsce to niezaszczepieni.

Przypominamy, że najwięcej zakażonych mutacją Delta to osoby do 39 roku życia. Stanowią oni prawie 60 proc. wszystkich chorujących. To grupa Polaków z największym odsetkiem niezaszczepionych. W grupie powyżej 60 lat, gdzie wskaźnik szczepień jest najwyższy odsetek zachorowań wynosi zaledwie 14,5 proc. "Szczepionki chronią przed nowymi mutacjami koronawirusa" - informował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak zaznaczył Minister Zdrowia, to od poziomu szczepień społeczeństwa będzie zależała siła kolejnej fali koronawirusa. - Im ten wskaźnik szczepień będzie wyższy, tym większa szansa, że jesienią będziemy mieć czwartą falę pandemii pod kontrolą - dodał.

 

(C.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%