Zamknij
REKLAMA

Akcja EDWARD

18:00, 20.09.2021 | M.F
Skomentuj fot.pixabay.com
REKLAMA

Jutro będziemy mogli spodziewać się wzmożonych kontroli drogówki na pomorskich drogach.

21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, EDWARD z ang. European Day Without Road Death. Projekt ten został zapoczątkowany w 2016 roku i łączy się z ”wizją zero”- zero ofiar śmiertelnych na drogach. W tym dniu kierowcy mogą spodziewać się kontroli drogowych pod kątem trzeźwości, wyposażenia pojazdu oraz ich stanu technicznego. Pomiary prędkości również będą prowadzane częściej.

Policjanci przestrzegają przed brawurą za kierownicą i przypominają, że największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, bo to oni dopuszczają się łamania limitów prędkości, jazdy pod wpływem alkoholu, nie zapinają pasów, czy bawią się telefonem. Jednak nie tylko kierowcy stwarzają niebezpieczne sytuacje. Wielu rowerzystów, czy pieszych również ignoruje zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i przyczynia się do powstawania kolizji, czy wypadków.

Apelujemy więc o rozsądek i rozwagę podczas poruszania się po drogach, a na pewno znacznie wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Niech każdy szczęśliwie dojedzie do wytyczonego celu!

źródło: KPP w Wejherowie

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%