Zamknij
REKLAMA

Potrącenie rowerzysty w Wejherowie

14:20, 07.10.2021 | C.M.
Skomentuj fot. KPP Wejherowo
REKLAMA

Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty, przez kierowcę samochodu Kia, do którego doszło dziś rano w Wejherowie na ul. 3 Maja. Cyklista został przetransportowany do szpitala na badania. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Dzisiaj około godziny 8:00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty w Wejherowie na ul. 3 Maja. Mundurowi wyjaśniali okoliczności zdarzenia oraz zabezpieczali jego miejsce. Z policyjnych wstępnych informacji wynika, że rowerzysta prawdopodobnie przejeżdżał w rejonie przejścia dla pieszych i doszło do potrącenia. Na miejscu mundurowi wykonali oględziny oraz zajmowali się ustaleniem przebiegu tego zdarzenia. Na miejscu pracowała również straż pożarna oraz zespół ratownictwa medycznego. 16-letni cyklista został przetransportowany do szpitala na badania.

fot. Wejherowo998

Policja apeluje aby nie zapominać, że rowerzysta chcąc skorzystać z przejścia dla pieszych, ma obowiązek zsiąść z roweru i bezpiecznie go przeprowadzić na drugą stronę. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

(C.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

HenrykHenryk

1 1

To kobietka była ? 14:55, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%