Zamknij
REKLAMA

Z wizytą na Komendę przyszli uczniowie

14:00, 08.10.2021 | M.F
Skomentuj fot. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie
REKLAMA

Komendę Powiatową Policji w Wejherowie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie z klasy policyjnej. Podczas spotkania poznawali tajniki pracy mundurowych na różnych wydziałach.

Głównym tematem spotkania była praca funkcjonariuszy, dlatego też w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele wydziałów: Prewencji, Ruchu Drogowego, Zespołu Kadr i Szkolenia oraz dzielnicowi oraz policjant zajmujący się przestępczością nieletnich. Podczas spotkania młodzież licealna mogła dowiedzieć się o pracy w Wydziale Prewencji, gdzie została omówiona specyfika pracy w różnych komórkach m.in. w Rewirze Dzielnicowych, Ogniwie Wykroczeń, służba patrolowa, stanowisko profilaktyka i do spraw nieletnich, następnie omówiono także służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym. Również praca policjantów pionu kryminalnego została omówiona ogólnie. Licealiści dowiedzieli się także, jakie predyspozycje musi spełnić przyszły kandydat do służby w Policji. To zagadnienie zostało omówione przez przedstawiciela kadr.

Ostatnim tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczniowie wysłuchali również informacji na temat akcji „Patrz i Słuchaj” oraz „Świeć przykładem”.

fot. KPP Wejherowo

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%