Zamknij
REKLAMA

Potrącony pieszy na przejściu

13:00, 20.10.2021 | M.F
Skomentuj fot. Policja Pomorska
REKLAMA

Rannego pieszego przewieziono do szpitala. Kierowca był trzeźwy, a całą sprawę wyjaśniają jeszcze policjanci. Apeluje się o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. 

Policjanci wczoraj rano otrzymali zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Gościcinie na drodze krajowej nr 6. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny i zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 46-letni kierowca samochodu renault clio, jadąc w kierunku Lęborka, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń ciała 59-letni pieszy został przetransportowany do szpitala.

Kierowca samochodu został sprawdzony alko-testem, był trzeźwy. Teraz sprawą zajmą się mundurowi, którzy będą dokładnie wyjaśniali wszelkie okoliczności zdarzenia. ‘

Policjanci przypominają i apelują do kierujących:

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

· zachować szczególną ostrożność,

· zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

źródło: Policja Pomorska

fot. Policja Pomorska 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

tak tak

1 2

to jest jak sie daje pierwszeństwo najwolniejszemu uczestnikowi ruchu, przecież łatwiej jest się zatrzymac pieszemu niż wyhamować samochodem- ale u nas zawsze musi byc wszystko na odwrót 15:49, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%