Zamknij
REKLAMA

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

14:00, 20.10.2021 | M.F
Skomentuj fot.pixabay.com
REKLAMA

Już w ten czwartek policjanci wezmą udział w tytułowych działaniach. Głównym celem jest bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, ale i też kierowców.

21 października pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do tragicznych zdarzeń. Niestety do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów dochodzi często w obrębie przejść i przejazdów.  

Policjanci przypominają kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa osobom zbliżającym się do „zebry”. W rejonie przejazdów rowerowych należy wręcz spodziewać się, że cyklista wjedzie na jezdnię.

Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Natomiast rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie i z niego korzystać, tak samo jak z kasku. 

źródło: Policja Pomorska 

fot. Policja Pomorska

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%