Zamknij
REKLAMA

Sześciu ratowników wysokościowych ma teraz JRG nr 2 Rumia

10:44, 27.11.2021 | .
Skomentuj Fot. www.gov.pl/web/kppsp-wejherowo
REKLAMA

Sześciu strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Rumi zdało pozytywnie egzamin na ratownika wysokościowego ksrg. Strażacy przygotowywali się do egzaminów na szkoleniach specjalistycznych. Następnie zdali egzamin na młodszego ratownika wysokościowego, żeby ostatecznie uzyskać na ten najwyższy stopień - ratownika wysokościowego ksrg.

W 2021 roku ośmiu strażaków pełniących służbę w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Rumi rozpoczęło cykl szkolenia z ratownictwa wysokościowego. W tym niezbędne było zakupienie umundurowania, sprzętu i wyposażenia zgodnie z „Zasadami Organizacji ratownictwa wysokościowego w ksrg”.

Pierwszym etapem było szkolenie młodszych ratowników wysokościowych realizowane w Ośrodku Szkolenia PSP w Słupsku. Następnie strażacy przystąpili do centralnego egzaminu dla kandydatów na młodszych ratowników wysokościowych, który odbył się w Komendzie Wojewódzkiej w Wrocławiu.

Kolejnym etapem podnoszenia kwalifikacji było specjalistyczne szkolenie ratowników wysokościowych, które odbyło się w dniach 12-20 listopada w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie. W trakcie intensywnego szkolenia strażacy uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych ćwiczeniach na obiektach, z którymi mogą się spotkać podczas realnych działań tj.: jaskinia, żuraw wieżowy, suwnica, studnia, czy komin przemysłowy. Szkolenie w Krakowie zakończyło się egzaminem przed komisją powołaną przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Sześciu naszych strażaków zdało pozytywnie egzamin, uzyskując stopień ratownika wysokościowego ksrg.

Źródło: www.gov.pl/web/kppsp-wejherowo

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

NikitaNikita

0 0

Gratulacje 17:06, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%