Zamknij
REKLAMA

10-letni Wojtek sprawdzał czy odblask robi różnicę

08:00, 13.01.2022 | C.M.
fot. Miasto Rumia
REKLAMA

Każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób przemieszcza się pieszo, rowerem, hulajnogą, samochodem czy innym środkiem transportu. Bezpieczeństwo uczestników ruchu w dużej mierze zależy od ich widoczności na drodze.

Szczególnie zimą kiedy słońce wschodzi około godziny 08:00 a zachodzi nawet przed 16:00 należy zachować szczególną ostrożność. Dlatego też, wychodząc z domu lub odprawiając dziecko do szkoły, zawsze pamiętajmy o odblaskowych dodatkach.

fot. Miasto Rumia

W Rumi 10-letni Wojtek sprawdzał czy noszenie odblasków ma znaczenie, efekty podziwiać możemy na załączonych fotografiach. Jak informuje Miasto Rumia na swoim Facebooku nie tylko cyklicznie doświetlane są ulice oraz przejścia dla pieszych, ale i wręczane mieszkańcom odblaskowe gadżety. Dzieci otrzymują je, rozpoczynając szkolną edukację bądź uczestnicząc w kampanii Rowerowy Maj. Natomiast młodzież i dorośli mogą bezpłatnie pobrać odblaski na przykład podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który przypada we wrześniu.

W najbliższych tygodniach taki praktyczny podarunek będzie można otrzymać od strażników miejskich, którzy patrolują rumskie ulice, zwracając uwagę między innymi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

fot. Miasto Rumia

(C.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%