Zamknij
REKLAMA

Znana jest przyczyna pożaru lasu w Białogórze

15:00, 12.05.2022 | Kl
Skomentuj Fot. nadlesnictwo.choczewo/fb
REKLAMA

We wtorek, 10 maja, w okolicy Białogóry, nad samym morzem, wybuchł bardzo groźny pożar. Spaliło się blisko 0,5ha lasu. Nadleśnictwo Choczewo podało przypuszczalną przyczynę wybuchu tego pożaru i skierowało apel do użytkowników lasów nadmorskich w Nadleśnictwie.

W okolicy Białogóry nad samym morzem zapalił się suchy, sosnowy las, rosnący na wydmie. Sprawna akcja leśników, miejscowych żołnierzy i strażaków pozwoliły na szybkie ugaszenie pożaru. Wylano 82000 litrów wody - to tyle ile mieści się w około 40 strażackich wozach bojowych. Spaliło się blisko 0,5ha lasu.

W trakcie oględzin pożarzyska straż leśna znalazła zasypane piaskiem i zamaskowane mchem ognisko pozostałe po nielegalnym biwakowaniu. Leśnicy nagrali film z oględzin miejsca i opatrzyli go następującym komentarzem:

Nasi "biwakowicze" mogą być z siebie dumni. Przypominamy wszystkim odpowiedzialnym bywalcom naszych lasów, że można rozpalić sobie ognisko przy leśniczówce w Szklanej Hucie oraz przy jeziorze Dąbrze w leśnictwie Dąbrówka. Mamy tam przygotowane bezpieczne miejsca oraz zapewniamy opał. Mamy nadzieję że takie sytuacje nie będą się już powtarzały...

PROSIMY O ROZWAGĘ I ODPOWIEDZIALNE ZACHOWANIE W LESIE!!!

Leśnicy przypominają, że wprawdzie w ramach programu Lasów Państwowych #Zanocujwlesie w całej Polsce wyznaczone zostały duże obszary lasu, na terenie, których można legalnie biwakować, ale nie można palić ognisk, a z racji swojego charakteru cały pas nadmorski Nadleśnictwa Choczewo jest bezwzględnie wyłączony z tego programu.

Należy pamiętać, że palenie ognisk, grillowanie, palenie papierosów w lesie, to używanie otwartego ognia i podlega karze mandatu w wysokości 500zł.

Źródło: nadlesnictwo.choczewo/fb

(Kl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JOJO

1 0

A może to żołnierzyki rozpaliły skoro to było w pobliżu radaru. Albo krasnoludki. 15:29, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%