Zamknij
REKLAMA

Pies uwięziony w lisiej norze

13:00, 13.05.2022 | OSP Reda / Magdalena Chmielewska
fot. OSP Reda
REKLAMA

W dniu wczorajszym OSP Reda otrzymało zgłoszenie dotyczące psa, który wbiegł do lisiej nory i długo nie wychodził na zewnątrz.

Dokładnie o godzinie 21:08 straż pożarna udała się na ulicę Jaworową w Redzie gdzie pies wbiegł do lisiej nory i niestety nie wyszedł z niej. Do zdarzenia zaalarmowano jeden zastęp, który liczył 6 ratowników.

„Po dojeździe na miejsce przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego zgłoszenie potwierdzono. Lisie korytarze zostały już częściowo rozkopane przez właścicieli psa. Działania objęły przekopanie kolejnych nor lisa w poszukiwaniu psa. Z uwagi na zapadający zmrok konieczne okazało się użycie przenośnej najaśnicy.” - czytamy na Facebooku Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie.

Jak relacjonują dalej strażacy po kilkudziesięciu minutach kopania i błądzenia po korytarzach w jednym z nich słychać było głuche szczekanie psa, co pozwoliło na wytypowanie tunelu, w którym się znajdował. Około godziny 23:00 zwierze zostało wydobyte na powierzchnię i szczęśliwie przekazane właścicielom.

 

(OSP Reda / Magdalena Chmielewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%