Zamknij
REKLAMA

Obchody 100-lecia OSP w Gowinie

07:30, 16.05.2022 | KL
Skomentuj Fot. powiatwejherowski/fb
REKLAMA

W sobotę 14 maja br. Ochotnicza Straż Pożarna w Gowinie świętowała 100-lecie istnienia. Z tej okazji odbyły się uroczyste obchody. Były gratulacje i życzenia, podziękowania za trud strażackiej służby oraz wręczenie wyróżnień i odznaczeń strażakom ochotnikom z gm. Wejherowo.

Tego dnia do Gowina przybyło wielu gości, aby wspólnie ze strażakami i mieszkańcami świętować okrągły jubileusz jednostki. Obchody rozpoczęły się zbiórką pododdziałów i uroczystą mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin odprawioną w kościele pw. Św. Izydora. Następnie przemaszerowano pod remizę OSP, gdzie kontynuowano uroczystości.

Jednym z punktów wydarzenia było odsłonięcie na budynku remizy tablicy pamiątkowej, na której umieszczono napis: „Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Gowinie. Byłym, obecnym i przyszłym w 100 rocznicę powstania jednostki. Z podziękowaniem za bezinteresowną pomoc bliźniemu i społeczeństwu”.

Święto było okazją do złożenia życzeń, gratulacji i podziękowań za trud strażackiej służby oraz wręczenia wyróżnień i odznaczeń.

Były też prezenty urodzinowe. Wójt gminy, Przemysław Kiedrowski przekazał prezenty w postaci sprzętu ratownictwa medycznego.

Po oficjalnej części, od godziny 16:00, rozpoczął się festyn rodzinny z pokazem ratownictwa, a po nim zabawa taneczna.

Źródło: powiatwejherowski/fb

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Lola Lola

0 0

Czy jest może ktoś kto pracuje w urzędzie gminy i może powiedzieć jakim pracodawcą jest wojt? Dochodzą różnego rodzaju plotki ze wójt źle trakuje swoich pracowników? Może warto powiadomić inspekcje pracy? 15:01, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%