Zamknij
REKLAMA

Jutro Dzień bez samochodu

12.26, 21.09.2022 .
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Komunikacja miejska, rower lub hulajnoga. Jest wiele opcji ekologicznego przemieszczania się. Z okazji Dnia bez samochodu władze miasta przygotowały kilka atrakcji.

Tego dnia, za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, właściciel lub współwłaściciel pojedzie komunikacją miejską za darmo. Miejski Zakład Komunikacji przygotował dla mieszkańców kilka atrakcji, m. in. będzie można obejrzeć w nowoczesnej hali warsztatowej nowy i innowacyjny autobus elektryczny, który wyrusza na ulice Wejherowa.

Europejski Dzień bez Samochodu kończy obchody Tygodnia Mobilności. W Zajezdni MZK Wejherowo przy ul. Tartacznej 2 w godz. 13-16 zaprezentowane zostaną dotychczasowe działania firmy. Będzie można obejrzeć fabrycznie nowy i innowacyjny autobus elektryczny, który jest pierwszym autobusem zeroemisyjnym rozpoczynającym proces wymiany pojazdów spalinowych na przyjazne dla pasażerów i środowiska. Dla bezpiecznego przebiegu wizyty w Zajezdni, wszyscy chętni proszeni są o zarejestrowanie się pod adresem www.mzkwejherowo.pl/edm2022.

Wybierając zamiast samochodu komunikację miejską, rower albo spacer nie tylko zrobimy ukłon w stronę środowiska rezygnując z emitowania dodatkowych spalin. Przede wszystkim zadziałamy na korzyść swojego zdrowia. Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na sylwetkę i samopoczucie – dobry humor gwarantowany! Poza tym, komunikacja miejska jest tańsza i oznacza bardziej ekologiczne, jak również oszczędne poruszanie się po mieście.

źródło: UM Wejherowo

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%