Zamknij

Gdy myślisz o wzięciu kredytu, pamiętaj o tym, że?

10:58, 21.09.2017
Skomentuj

Wzięcie kredytu nie jest obecnie bardzo trudne – możemy zrobić to nawet całkowicie przez internet. Jednak zanim podpiszemy umowę, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii, aby kredyt nie ciążył nam zanadto, a nawet nie stał się przyczyną poważnych problemów finansowych.

Kredyty hipoteczne na mieszkanie czy na budowę domu, pożyczki gotówkowe na różne wydatki, raty w sklepie, karty kredytowe – to wszystko mamy na wyciagnięcie ręki. Pieniądze możemy otrzymać zarówno z banku, jak i z firmy pozabankowej, także on-line.

Łatwa dostępność pożyczek i kredytów z jednej strony jest bardzo wygodna, z drugiej jednak to ryzyko. O czym warto pamiętać przed pożyczeniem pieniędzy?

Twoja sytuacja materialna może nie być kiedyś taka jak dziś

To główna sprawa, o której powinniśmy pamiętać przy zaciąganiu pożyczki. To, że obecnie bez problemu możemy spłacać raty i pozwolić sobie jeszcze na dodatkowe wydatki, nie oznacza, że tak będzie w przyszłości.

Utrata pracy, choroba, śmierć członka rodziny, katastrofa, na przykład pożar domu czy powódź – to wszystko może spowodować, że nasza sytuacja materialna ulegnie znacznemu pogorszeniu. Wówczas też pod znakiem zapytania stanie spłata wysokiej raty kredytowej.

Wobec tego nigdy nie powinniśmy brać pożyczki online albo kredytu na zbyt dużą sumę, która stanowiłaby znaczną część naszych comiesięcznych dochodów.

Reklama kredytu lub pożyczki nigdy nie pokazuje wszystkich kosztów

Wielu z nas myśli o wzięciu pożyczki czy kredytu po zobaczeniu reklamy w telewizji albo w innym medium. Bank może obiecać wtedy 0% prowizji czy bardzo niskie raty co miesiąc. Musimy jednak pamiętać, że to tylko reklama. Za nią kryje się długa umowa oraz regulaminy i inne dokumenty, w których znajdziemy szereg zapisów oraz kosztów.

Gdy pożyczamy pieniądze od banku czy firmy pozabankowej, płacimy nie tylko określony procent. Oprócz oprocentowania pojawiają się też inne koszty, w tym prowizja za udzielenie pożyczki albo kredytu, opłaty przygotowawcze, niekiedy także koszty ubezpieczenia czy opłaty za rozpatrzenie wniosku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%