Zamknij
REKLAMA

Wyślij towar w drogę!

13:27, 13.02.2018 | MP
REKLAMA
Skomentuj

Transport towarów to codzienność wielu firm w naszym kraju. Najczęściej zajmują się tym na zlecenie wyspecjalizowane firmy. Konkurencja na rynku sprawia, że każda z nich stara się przewozić powierzony ładunek jak najszybciej i robi wszystko, aby dotarł na miejsce bezpiecznie.

W połowie ubiegłego roku w Polsce było zarejestrowanych ponad 3 mln samochodów ciężarowych, jak wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (SI CEPiK). Korzystając z transportu samochodowego, w ciągu roku przewozi się w naszym kraju około 1,5 mld różnych ładunków, a specjaliści oceniają, że zapotrzebowanie na usługi transportowo-logistyczne w Polsce będzie w dalszym ciągu rosło. To dobra informacja dla wszystkich, którzy chcieliby inwestować na tym rynku i na przykład założyć firmę zajmującą się przewozami towarów w kraju i za granicą (źródło: https://www.prawodrogowe.pl/informacje/statystyka/liczba-pojazdow-zarejestrowanych-w-polsce-wg-danych-cepik-stan-n).

Coraz lepiej, coraz szybciej

W branży transportowej firmy rywalizują przede wszystkim czasem, w jakim są w stanie dostarczyć towar z jednego miejsca w drugie. Wygrywa ten, kto gwarantuje, że jest w stanie zrobi

to najszybciej. Dlatego właściciele firm przewozowych starają się regularnie wymieniać swój tabor na jak najnowszy. W roku 2016 rynek leasingu ciężarówek wzrósł o niemal 40%, a transportowcy wydzierżawili pojazdy o łącznej wartości ponad 17 mld zł (źródło: http://40ton.net/rynek-leasingu-ciezarowek-wzrosl-o-383-proc-polskie-firmy-masowo-wymieniaja-sprzet-nowszy/).

„Just in time”

Czas to nie jedyny wymóg, jaki stawiają przed firmami transportowymi ich zleceniodawcy. Większości z nich zależy również na tym, by przewozy były jak najlepiej zorganizowane. Służy temu coraz popularniejsza usługa „just in time”. Polega ona na tym, że produkt jest dostarczany dokładnie w momencie, gdy jest potrzebny, np. na nabrzeże portowe w chwili załadunku, a do fabryki, kiedy właśnie ma się rozpocząć produkcja. To pozwala zleceniodawcom firm transportowych zmniejszyć powierzchnię magazynową. Firmy transportowe mogą również na życzenie klienta przepakować towar. Takie usługi świadczy na przykład firma Matlogistic z siedzibą w Trójmieście.

Przedsiębiorca, który dobrze wybrał firmę transportową może być spokojny. Zyskuje bowiem pewność, że powierzony towar dojedzie na miejsce przeznaczenia w dobrym stanie i na czas.

(MP)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone