Zamknij
REKLAMA

Rozlicz PIT w centrum handlowym

10:30, 06.04.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

W piątek i sobotę w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie. Akcja odbędzie się w 93 centrach w Polsce w godzinach od 12:00 do 20:00. W województwie pomorskim do akcji przystąpiła Alfa Centrum i Galeria Bałtycka w Gdańsku, Galeria Kociewska w Tczewie, Centrum Handlowe Liwa w Kwidzynie, Centrum Handlowe Jantar w Słupsku i Galeria Dekada w Malborku.

6 i 7 kwietnia na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową. Wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO). Z bezpłatnej pomocy urzędników może skorzystać każdy podatnik.

Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT za 2016 lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje. Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.
 

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone