Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne warsztaty dla kobiet

14:00, 14.05.2018 | D.D.
REKLAMA
Skomentuj

Jeśli doświadczasz lub doświadczyłaś w przeszłości jakiegoś rodzaju przemocy ze strony członka rodziny, jeśli niepokoi cię sposób, w jaki jesteś traktowana przez osobę z rodziny, jeśli podejrzewasz, że osoba z twojego otoczenia doświadcza przemocy w rodzinie lub jeśli nie zetknęłaś się z przemocą, ale chcesz podnieść swoją wiedzę z zakresu tego, czym jest przemoc w rodzinie i jakie są prawa i możliwości wsparcia osoby jej doświadczającej, to jest to warsztat dla Ciebie.

Centrum Praw Kobiet – oddział w Gdańsku zaprasza mieszkanki na bezpłatny warsztat poświęcony prawom i możliwościom pomocy, jakich może oczekiwać osoba doświadczająca przemocy w rodzinie. Warsztat organizowany jest w ramach projektu CPK w Gdańsku Prawa Kobiet na 100-lecie Praw Wyborczych Polek.

Sobota, 19 maja, godz. 10:00-14:30 w Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku, ul. Gdyńskich Kosynierów 11, prowadzenie: radca prawny Izabela Duczyńska. Liczba miejsc: 10-20, udział bezpłatny. Na zgłoszenia czekają do 16 maja.

Program warsztatu: czym jest przemoc w rodzinie, pierwsza pomoc i formy pomocy w przypadku przemocy w rodzinie, prawne zasady postępowania wobec osób dotkniętych przemocą oraz wobec sprawców przemocy, postępowanie w ramach procedury "Niebieskiej Karty", środki izolacji sprawcy stosowane w postępowaniu cywilnym oraz w postępowaniu karnym, prawa osoby pokrzywdzonej w postępowaniu karnym, dziecko jako ofiara przemocy, praktyka sądowa i wybrane orzeczenia.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gwe24.pl | Prawa zastrzeżone